המדריך להקמת עסק חדש


תיחת עסק חדש היא מרגשת, מלאה בתקוות וחלומות..

אך יש כמה פרוצדורות טכניות שחייבים לעבור כדי להקים עסק חדש ואותן נפרט במדריך זה

1. תוכנית עסקית – בניית תוכנית עסקית הבודקת את כדאיות העסק והתנהלותו בשלב ההקמה ואחריו היא שלב חיוני בהקמת עסק חדש. התוכנית צריכה לכלול צפי של הכנסות והוצאות, להגדיר את קהל היעד של העסק, המוצרים או השירותי ותמחורם, מתח הרווחים הצפוי והצורך במקורות מימון נוספים.

2. הגדרת העסק מבחינה עסקית ומשפטית – עסק יחיד: עוסק פטור (עד הכנסה שנתית של 66000 ₪ ) או עוסק מורשה (הכנסה שנתית למעלה מ-66000 ₪), שותפות – שותפות רגילה או מוגבלת, חברה בע"מ – חברה פרטית או חברה ציבורית.

3. פתיחת תיק לעסק החדש במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי – את התיקים בכל המוסדות ניתן לפתוח באופן עצמאי או באמצעות רואה חשבון. שלושת הגופים גובים מהעסק החדש כספים על פי החוק.

4. הפקת חשבוניות מס וקבלות - באמצעות בית דפוס או באמצעות תוכנה. העסק מחויב להוציא עבור כל תשלום שקיבל חשבונית מס וקבלה. 

5. פתיחת חשבון בנק נפרד – מומלץ להפריד את חשבון הבנק האישי מהחשבון המשפחתי . על מנת לנהל את העסק מבחינה פיננסית באופן נכון יש להתייחס אל העסק כישות כספית נפרדת מהבית והמשפחה. כך יהיה ניתן לעקוב באמת אחר הוצאות, הכנסות ורווחיות של העסק.

6. ייעוץ רואה חשבון – לבדוק שאתם בכיוון ולא עושים טעויות קריטיות שיעלו לכם אח"כ ביוקר...

7. תהליך מיתוג שיווקי - זהו תהליך המאפשר למקד את העסק ולקדמו מבחינה שיווקית. תהליך זה יכול לכלול את בחירת שם העסק, סלוגן, לוגו, עיצוב עזרים שיווקיים כמו כרטיסי ביקור, עלונים, אתר האינטרנט ועוד.

8. שיווק ומכירות – שלב המזרים חמצן ומאפשר את קיומו של כל עסק. העסק ימשיך להתקיים רק אם תצליחו למכור את השירותים והמוצרים שלכם ולהרוויח. במדריך שיווק ומכירות אנו מסבירים איך כדאי לעשות זאת.

9. ייעוץ עסקי – ייעוץ עסקי במיוחד בתקופת ההקמה מסייע מאוד למיקוד העסק, לבניית התוכנית העסקית, מסייע בפתרון בעיות שהעסק החדש נתקל בהן ונותן תמיכה מקצועית וגם רגשית ל"לידה" ולהתפתחות של עסק חדש.

10. התמדה, רצון, אמונה, עשייה ואהבה – הם שיעמידו את העסק שלכם על הרגליים ויאפשרו לו לצמוח. חשוב שתהיה לכם מערכת תמיכה חברית, משפחתית, זוגית ורצוי גם כספית שתסייע לכם בתקופת הקמת העסק החדש והגשמת החלום....